top of page

Najczęściej zadawane pytania

Czy BENEFIT prowadzi lekcje online?

Tak, od marca 2020 z dużym powodzeniem prowadzimy lekcje online. Od nowego roku szkolnego istnieje możliwość wyboru formy zajęć - stacjonarnie lub online. 

Ile kosztuje kurs?

Ok.200 zł miesięcznie w grupie 4-8 osobowej 2 x tyg 60 min. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uczyć się 2X w tygodniu, możesz przychodzić tylko raz w tygodniu, gdyż większość kursów prowadzona jest w systemie dualnym, tj. raz w tygodniu odbywają się zajęcia z native speakerem i raz tygodniu z polskim lektorem. Możesz wybrać  te zajęcia, które będą Ci odpowiadały najbardziej!

Czy można płacić w ratach?

Tak, można płacić w nieoprocentowanych ratach miesięcznych.

Czy szkoła wystawia faktury?

Tak, wystawiamy faktury słuchaczom mającym dofinansowanie z miejsca pracy oraz każdemu, kto potrzebuje faktury.

Jak się zapisać na kurs?

Zapisy przyjmujemy:

☎️ telefonicznie pod numerem 513 22 48 49

📧 mailowo: biuro.benefit@op.pl

💻 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na naszej stronie www: https://www.benefit.waw.pl/formularz-zgloszeniowy

Jak liczne są grupy?

Grupy liczą od 4 do 8 osób, ale faktycznie najczęściej w grupie są 4 osoby. Mamy też grupy 3 lub 2 osobowe. Mogą Państwo utworzyć własną grupę zapraszając do niej rodzinę lub znajomych.

Jakie są poziomy nauczania?

Wszystkie - od zupełnie początkujących do zaawansowanych.

Czy szkoła prowadzi korepetycje?

Tak. Prowadzimy korepetycje dla dzieci i młodzieży w systemie stałym i doraźnym. W systemie stałym lekcje odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu w określonych dniach i godzinach. W systemie doraźnym uczniowie przychodzą na lekcje wtedy, gdy mają problemy z materiałem  szkolnym. Można wykupić dowolną liczbę godzin lekcji. Mamy atrakcyjne ceny lekcji dla uczniów pobierających u nas korepetycje.

Czy są lekcje indywidualne?

Tak, dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Godziny lekcji są dostosowane do tego jak często i o której godzinie klient dysponuje czasem. Lekcje najczęściej odbywają się u nas, ale możliwy jest również dojazd do klienta. Polecamy również lekcje indywidualne z native speakerami.

Czy są lekcje indywidualne w domu ucznia?

Tak, nasi nauczyciele dojeżdżają do ucznia.

Czy w grupie uczniowie są w tym samym wieku?

Tak. Dorośli uczą się w grupach tylko dla dorosłych, bez młodzieży. Grupy dziecięce i młodzieżowe są dobierane w zależności od umiejętności, jak i wieku.

Kto uczy w BENEFICIE?

Absolwenci uczelni o kierunkach filologicznych, nauczyciele renomowanych liceów, wykładowcy wyższych uczelni oraz obcokrajowcy - wszyscy z przygotowaniem metodycznym i pedagogicznym. Nasi nauczyciele uczestniczą w szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Legitymują się licznymi certyfikatami potwierdzającymi ich znajomość najnowszych trendów w nauczaniu, wymogów egzaminacyjnych oraz nowości wydawniczych.  

Czy w szkole zatrudniony jest metodyk?

Tak, funkcję metodyka pełni magister filologii angielskiej z 30 letnim doświadczeniem w nauczaniu.

Czy istnieje możliwość zmiany lektora?

Tak.

Czy są konwersacje z native speakerem?

Tak, współpracujemy z wieloma native speakerami uczącymi  różnych języków. Wiele kursów funkcjonuje w systemie  dualnym, tj. raz w tygodniu są lekcje z native speakerem, więc jest możliwość dołączenia do grupy konwersacyjnej. Jeśli chcą Państwo dodatkowe, indywidualne lekcje z native speakerem, nie ma z tym problemu.

Czy szkoła przygotowuje do egzaminu 8-klasisty?

Tak. Od kilku lat przygotowujemy do egzaminu 8-klasisty. Mamy wspaniałe wyniki!

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: https://www.benefit.waw.pl/egzaminy

Czy szkoła przygotowuje do matury?

Tak. Mamy wiele sukcesów w nauczaniu uczniów szkół średnich. Od 1996 roku nie było nawet jednego przypadku, by nasz uczeń nie zdał egzaminu maturalnego! Co roku mamy przynajmniej dwie grupy maturalne i wielu uczniów indywidualnych. W tym roku WSZYSCY nasi uczniowie zdali maturę z języka angielskiego. Niektórzy osiągnęli 100% z podstawy i 96% z rozszerzenia! 

 

Nasi lektorzy mają ogromne doświadczenie w przygotowywaniu do egzaminu maturalnego. Wielu z nich jest nauczycielami renomowanych szkół państwowych i egzaminatorami maturalnymi.

Oprócz nauczania języków obcych, mamy w naszej ofercie przygotowywanie do egzaminu maturalnego z : matematyki, fizyki, chemii, języka polskiego, geografii, historii. 

Tak. Od wielu lat prowadzimy kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Mamy wspaniałe wyniki! Chętnie udostępnimy statystyki zdawalności i możecie porozmawiać z naszymi absolwentami!

Oprócz  języków obcych, mamy w naszej ofercie korepetycje z różnych przedmiotów szkolnych. Przygotowujemy do egzaminu gimnazjalnego z : matematyki, fizyki, chemii, języka polskiego, geografii, historii.

Jeśli czujecie się „mocni” z danego przedmiotu, ale chcecie sprawdzić stan swojej wiedzy tuż przed egzaminem, możecie zwrócić się z tym do nas. Mamy w naszym gronie doświadczonych nauczycieli egzaminatorów, którzy przeprowadzą  test diagnostyczny na podstawie którego ocenią stan Waszej wiedzy i kompetentnie podpowiedzą na co należy jeszcze zwrócić uwagę i nad czym popracować. Możecie wziąć kilka lekcji powtórkowych, nie ma z tym problemu!

Czy szkoła przygotowuje do egzaminów Cambridge?

Tak. Przygotowujemy do egzaminów Cambridge: KET, PET, FCE, CAE,  Business English Certificate (BEC) oraz IELTS, oraz do egzaminów dla dzieci  YLE Starters, Movers, Flyers. Jesteśmy partnerami organizatora egzaminów, Cambridge Examinations Syndicate i możemy zgłosić ucznia do egzaminu.  

Nasza oferta egzaminacyjna to również:  

  • Przygotowanie do Ogólnopolskiego konkursów języka angielskiego FOX i innych;

  • Konkursów i Olimpiad z Języka Angielskiego.

  • Egzaminy z innych języków niż angielski: francuski, niemiecki, rosyjski i hiszpański;

  • Egzaminy resortowe ( STANAG 6001, MSZ poziom 5 i 6 ) i inne;

  • Egzamin po ukończonych studiach wyższych( B2);

  • B2 DLA NAUCZUCIELI I WYCHOWAWCÓW PRZEDSZKOLI.

UWAGA! W związku z nowymi wymogami dotyczącymi  kompetencji językowych nauczycieli przedszkolnych, prowadzimy kursy przygotowujące do egzaminu na poziomie B2.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Oczywiście, w tym: Business English Certificate (BEC), First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE), IELTS, PET oraz do egzaminów dla dzieci YLET

Czy szkoła przeprowadza kwalifikujący test wstępny?

Tak. Test składa się z dwóch części – testu pisemnego oraz rozmowy z metodykiem.
 

Czy osoba początkująca ma pisać test wstępny?

Nie. 

Czy test wstępny jest bezpłatny?

Oczywiście - i do niczego nie zobowiązuje.

Czy dzieci też muszą pisać test kwalifikujący?

Nie, chyba że metodyk zaleci by dziecko pisało test wstępny. Zazwyczaj poprzestajemy na rozmowie z metodykiem. 

Czy szkoła przeprowadza testy sprawdzające postępy słuchaczy ?

Tak. W każdej grupie przeprowadzamy testy śródsemestralne. Informacja o postępach w nauce trafia do skrzynki mailowej rodziców. W grupach dorosłych też przeprowadzana jest weryfikacja postępów w postaci testu śródsemestralnego. Oprócz tego przeprowadzane są testy miesięczne i kartkówki, czasami nawet na każdych zajęciachJ

Z jakich podręczników korzysta szkoła?

Celowo nie zawarliśmy umowy z żadnym wydawnictwem językowym - dzięki czemu, że nie jesteśmy związani umową lojalnościową i możemy korzystać ze wszystkich materiałów, które pojawiają się na rynku  i wybierać najlepsze, odpowiadające potrzebom słuchaczy.

Czy szkoła ma doświadczenie w uczeniu języków?

Tak. Szkoła istnieje od 1996 roku. Przez te lata zebraliśmy ogromne doświadczenie w uczeniu języków obcych i posiadamy liczne referencje. Chętnie się nimi pochwalimy, zapraszamy do nas!

Czy są praktykowane lekcje próbne?

Tak. Jeśli zdecydujecie się dołączyć do grupy, możecie uczestniczyć w gratisowej lekcji próbnej. Jest to doskonała okazja do poznania pozostałych uczestników kursu, a lektor będzie mógł ocenić jak sobie radzicie w grupie. 

Czy można zmienić grupę?

Tak. Trzeba najpierw odbyć rozmowę z metodykiem szkoły i uzyskać aprobatę na zmianę grupy.

Czy można zapisać się na lekcje tylko na początku semestru?

Nie. Zapisy prowadzimy przez cały rok. Można dołączyć do grupy lub zacząć uczyć się indywidualnie w dowolnym czasie.

Czy szkoła wystawia certyfikaty ukończenia kursu języka obcego?

Tak. Na prośbę kursantów wystawiamy certyfikaty poświadczające uczestnictwo w kursie języka obcego.

Czy dzieci są odbierane ze świetlicy i tam odprowadzane?

Tak. Na prośbę rodziców dzieci są odbierane ze świetlicy, zaprowadzane na lekcje i odprowadzane do świetlicy. Dotyczy to naszej siedziby przy ul. Kobiałka 54, która znajduje się naprzeciwko szkoły. 

Uczyłem się angielskiego w innej szkole językowej i uczono mnie tam rzeczy kompletnie nieprzydatnych. Była to strata czasu! Jak to jest w waszej szkole?

Program kursów ZAWSZE uzależniony jest od oczekiwań słuchaczy. Nie kierujemy się wytyczonym odgórnie przez kogoś programem, lecz tym, co uczniowi NAPRAWDĘ jest potrzebne. Na tym polega nasza zaleta, jesteśmy elastyczni i wiemy co jest ważne!

Please reload

bottom of page